Попри всю парадоксальність цього факту, у Корсуні-Шевченківському – місті, де одним із найбільших благ є річка Рось, – досі немає жодного офіційного пляжу. Та чи має це ставати на заваді комфортному відпочинку містян біля води? І так вже склалося, що прибирання та благоустрій прибережних ділянок лягає на плечі небайдужих громадян, які не чекають з моря погоди, а діють вже й сьогодні.
Громадський простір – громадськими зусиллями
Ми вже не раз розповідали про долю місць відпочинку в Корсуні. Рятувати їх беруться і небайдужі підприємці, і депутати, а от сьогодні хочемо розповісти про внесок громадського активу. «Жіночий пляж», «дитячий», острів Зелений, Саморіднянський ставок, Тартак, Водокачка – цими та іншими місцями опікуються громадські руки. Дехто приходить на толоки цілими сім’ями – від малого до великого. Люди долучаються, витрачають свій час, сили, матеріальні ресурси, допомагають, хто чим може.
– Результати є, та роботи на деяких з цих об’єктів ще багато, робимо її поетапно, – говорить засновниця ГО «Корсунь має Потенціал!» Людмила Писаревська. – Як на мене, найціннішим у цих справах є не те, хто автор ідей, рушій процесу, і навіть не обсяг виконаних робіт, а сам приклад здатності корсунців до самоорганізації і згуртування навколо спільної мети, незалежно від того, хто яке громадське об’єднання представляє, хто які можливості, ресурси має.
Такої ж думки дотримуються «АТОмани» – благодійний фонд, що і продукує/реалізує власні ідеї щодо впорядкування міста, і охоче долучається до екологічних ініціатив, організованих іншими. Скажімо, на «дитячому пляжі» вони переорали прибережну ділянку, зарослу бур’яном, а вже впорядковувати захаращену територію зголосилися десятка з два активістів. Тепер залишилося засипати прибережну зону піском – і кращого місця відпочинку для дітвори годі й шукати!
Не змагання, а досягнення мети
Позиція, коли люди не міряються амбіціями та результатами, і справді, є дуже втішною. Адже все починається зі взаєморозуміння.
– Громадський рух з облаштування зон для відпочинку шириться містом. І це приємно, – додає Людмила Писаревська. – Від першої толоки на «жіночому пляжі» минуло два місяці. За цей час то тут, то там чути новини про проведення робіт з благоустрою зусиллями звичайних людей. Хоч з річкою в нас історія сумна, люди розуміють, що поки ця проблема вирішиться, територія вздовж річки може служити для дозвілля та відпочинку.
Що ж, сподіваємося, все більше містян розумітиме, що діяти в команді та користуватися плодами своєї праці не так вже й тяжко і мудріше, ніж пасивно чекати змін. Партнерство також цікавіше, ніж звинувачення один одного чи змагання, хто кращий. Разом ми можемо більше. Хай формується ядро Корсуня з активних, дієвих громадян, які люблять своє місто і виявляють цю любов турботою про нього і повагою до його жителів.
Більше інформації про громадські ініціативи та анонси наступних заходів читайте в «Надроссі Online» та на сторінці Людмили Писаревської у Фейсбуку.