Хоча ще лише половина липня, втім вже пора думати про підготовку до опалювального сезону, який не за горами. Тож саме цьому питанню і приділили основну увагу під час проведення апаратної наради райдержадміністрації, що відбулася 17 липня.
Дитячі садочки «одягають» і ремонтують
Детально про підготовку дитячих садочків міста до опалювального сезону доповів заступник міського голови Павло Гладкий. За його словами, по кожному з ДНЗ проводяться відповідні роботи. Так, у «Зірочку», яка опалюється котлом на дровах, завезено дрова, який вистачить на 2 місяці роботи дитячої установи. Виконано тут капітальний ремонт систем водопостачання і водовідведення. ДНЗ «Дружба» забезпечена дровами в такому ж обсязі. Зараз тут проводиться капітальний ремонт кухні. «Світлячок» цьогоріч не переживатиме масштабних робіт, втім, за словами Павла Гладкого, буде виготовлена проектно-кошторисна документація на утеплення приміщення дитячої установи. На це в міському бюджеті передбачено 580 тис. грн. Проводяться роботи з утеплення приміщення нинішнього року у пристанційному «Сонечку», де виконано вже 70% робіт. В планах — капітальний ремонт котельні та підключення ДНЗ до міської центральної мережі водогону, на що заплановано витратити 120 тис. грн.
Коли дійде черга до Гарбузинського ФАПу?
Начальник Корсунь-Шевченківського ЦПМСД Галина Савчук у своїй доповіді зазначила, що підготовка медичних закладів розпочалася ще у травні. На цей час більшість ФАПів та амбулаторій займаються утепленням приміщенням та термомодернізацією. Відкритим залишається питання з Гарбузинським ФАПом. Як зазначив Павло Гладкий, ремонт тут має бути зроблений. Поки що доведеться почекати, оскільки зараз виконавець робіт КП «ВЖ РЕУ» ремонтує дитячі садочки.
В тому, що центральна районна лікарня ввійде в опалювальний сезон без проблем, запевнив головний лікар Віктор Завертайло: «Заготовлено більше 50 т брикету і більше 1000 кубів дров». Окрім цього, проводиться капітальний ремонт каналізаційної системи. Щодо даху патологоанатомічного відділення, то «на сьогоднішній день йде уточнення кошторису», зазначив Віктор Завертайло.
Всі умови — школам
Про хід підготовки шкіл до нового 2018-2019 навчального року доповідала начальник відділу освіти Корсунь-Шевченківської РДА Оксана Грушевська.
— Готуючись до нового навчального року, основним напрямками роботи визначили поліпшення технічного стану приміщень, систем життєзабезпечення, впорядкування шкільних територій і покращення навчально-дидактичної та матеріальної бази кабінетів, створення умов для навчання у новій українській школі, — зауважила Оксана Грушевська. Вона зазначила, що цього року мережу закладів освіти складатимуть 13 загальноосвітніх закладів, в яких будуть навчатися 2667 учнів, з них 272 — першокласників, 171 учень перейде до 10-х класів.
Самостійні і самодостатні
Є чим похвалитися і тим відділам освіти, які вже рік як працюють самостійно у Набутівській та Стеблівській ОТГ. Так, спеціаліст відділу освіти Набутівської громади Олена Яценко розповіла, що цього навчального року в Драбівському НВК перший клас буде навчатися за програмою «Інтелект України», решта шкіл — за «Новою українською школою».
— Для забезпечення якісної освіти з державного бюджету виділено 155 тис. 576 грн і 17 286 тис. грн — з бюджету сільської ради, — зазначила Олена Яценко. — На підготовку до опалювального сезону виділено 2 млн 100 тис. грн. З них на реконструкцію автономних котелень спрямують 1 млн, з яких 700 тис. грн піде на Авторську О.А.Захаренка школу, 300 тис. грн — на Деренківецький НВК.
Виконуюча обов’язки начальника відділу освіти Стеблівської селищної ради Людмила Олексієнко розповіла серед іншого про вже замовлену проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт Стеблівської ЗОШ, який заплановано на 9 млн 400 тис грн. Забезпечено відповідною технікою, партами, дидактичними матеріалами перші класи, які навчатимуть на програмою Нової української школи.
Валентина Довгопола