Якщо Ви вирушаєте до іншої країни на роботу або на постійне місце проживання, то Вам можуть знадобитися документи що засвідчують вашу особу (свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу та інші документи), які Ви отримали в Україні. Для того, аби за кордоном Ваші документи були чинними, вони мають пройти консульську легалізацію або процедуру проставлення апостиля.
В Україні повноваження на проставлення апостиля надані Міністерству юстиції України, Міністерству освіти і науки України, та Міністерству закордонних справ. Міністерство юстиції України проставляє апостиль на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Міністерство освіти і науки України уповноважене ставити апостиль на офіційних документах, що стосуються сфери освіти і науки. Міністерство закордонних справ України – на всіх інших видах документів.
Корсунь-Шевченківський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області наділений правом проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформлюються нотаріусами України. Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до наведених вище відділів державної реєстрації актів цивільного стану
Проставлення апостиля, або відмова у його проставленні здійснюються Міністерством юстиції України у строк до 2 робочих днів, в окремих випадках такий строк може бути продовжено до 20 робочих днів. За надання послуг з проставлення апостиля справляється плата у розмірах, визначених законодавством, а саме для:
– громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.);
– юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.).
Від внесення плати звільняються інваліди 1-ї і 2-ї груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставлення апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.
Формування штампу апостиля здійснюється органом уповноваженим на проставлення апостиля (Міністерством юстиції України) за допомогою програмних засобів Реєстру у вигляді електронного документа.
Будь-яка особа за допомогою мережі Інтернет зможе безоплатно перевірити факт видачі апостиля у режимі он-лайн через веб-сторінку, яку веде адміністратор Реєстру.
Світлана Босенко,
начальник відділу