4.7 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
09 Травня, П’ятниця

«Здорова вода» має стати в місті брендом

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

В останню декаду грудня в Корсуні-Шевченківському врешті запрацював пункт реалізації чистої питної води, розташований на території КП «Водоканал», який в народі отримав назву «бювету». Після його напівофіційного відкриття ще у листопаді 2018-го року довкола самого пункту крутилося чимало запитань і сумнівів. Хтось був стурбований затримкою анонсованого швидкого запуску пункту в роботу, інших не влаштовував факт застосування для подальшого очищення і реалізації саме води з міського водогону, яку багато корсунців вважають непридатною для пиття. Ми вирішили розібратися у цих деталях, звернувшись до начальника КП «Водоканал» Миколи Бардадима та познайомившись на місці з процесом роботи очищувальної установки.

Щедрий дарунок

Пункт, що розташувався навпроти педагогічного коледжу по вулиці Героїв Майдану, маркований фірмовою вивіскою «Здорова вода», гарантію якої забезпечує столична фірма «Антріс». Сама установка є розробкою науково-виробничого об’єднання «Екософт». ТОВ «Антріс» — спеціалізована компанія, що надає послуги з водопідготовки: проведення аналізу, монтажу та введення в експлуатацію сучасних систем водопідготовки, заміни їх комплектуючих. Компанія «Екософт» — це вітчизняний виробник водоочисного обладнання (і один з найбільших в світі), продукція якого користується попитом в країнах ЄС, Східній Європі і США.

Наше місто стало власником цієї високотехнологічної і, без сумніву, не зайвої для Корсуня установки завдяки щедрому подарунку міста-побратима Гіфхорна з Німеччини: схвильовані критичною ситуацією в місті з якісною питною водою, особливо після серпневого замору риби в річці Рось, гіфхорнці виділили на її придбання 9995 євро (приблизно 313 тис. грн). Зараз сама установка та уся документація по ній рішенням міської ради передана КП «Водоканал». Міська рада також виділила 180 тис. гривень на облаштування вагончика для розміщення водоочисного устаткування і реалізації води.

, «Здорова вода» має стати в місті брендом, Надросся Online9 ступенів очистки

У чому ж особливість тієї води, яку бювет пропонує корсунцям? До моменту її реалізації вона проходить 9 ступенів обробки – механічну фільтрацію, видалення хлору, видалення органіки, зниження жорсткості, мембранну фільтрацію, коригування рН, поліпшення смакових якостей, знезараження ультрафіолетом і мінералізацію.

Микола Бардадим роз’яснює мені весь цей процес безпосередньо на самій установці:

— Вода для доочистки закачується у систему насосом під тиском. Тут вона проходить два фільтри грубої очистки, потім іде на фільтр комплексної очистки, який відбирає всі метали, потім на фільтр з активованим вугіллям, в ньому відбираються залишки хлору. Наступний етап — зворотний осмос: тут відбирається 99% всього непотрібного, що є у воді. Далі вода за допомогою дозаторів мінералізується, корегується її рН, після чого вода накопичується у резервуарі ємністю 3 м3, де перемішується з певною періодичністю. Таким чином, із 7 кубів закачаної води на виході ми маємо лише 3 куби, але вже добре очищеної. Ця вода, що накопичується в ємності, за допомогою насоса потрапляє на ще один вугільний фільтр і потім через ультрафіолетову лампу вода знезаражується.

, «Здорова вода» має стати в місті брендом, Надросся OnlineДля відновлення роботи фільтра з комплексним наповненням використовується вода та спеціальна очищена таблетована сіль, яка зв’язує бруд та відновлює робочу здатність завантаження. Фільтр з активованим вугіллям та мембрана зворотнього осмосу постійно промиваються проточною водою, яка виносить ті забруднення, що накопичуються. Мінералізація та корегування рН здійснюється за допомогою запатентованих фірмою «Екософт» реагентів.

Після такої обробки-очистки питна вода у бюветі має дійсно кришталевий вигляд. А як на смак? Не беру на себе функцію експерта, але мені вона справді припала до смаку.

— Якість води підтверджується аналізами, які раз на місяць проводитиме черкаська лабораторія, — продовжує далі Микола Бардадим.

З результатами аналізів води, між іншим, можна ознайомитися на вітрині пункту продажу. Крім того, за словами начальника КП «Водоканал», увесь процес роботи пункту схвалений Держпродспоживслужбою, яка здійснила зі свого боку обов’язкову перевірку документації та якості води.

, «Здорова вода» має стати в місті брендом, Надросся OnlineТариф

«Скільки й почім» завжди цікавило пересічного громадянина. Отже, доочищена питна вода реалізується населенню за тарифом 74 копійки за літр. Як вираховувався цей тариф, пояснює Микола Бардадим:

— При розрахунку у тариф було закладено амортизацію обладнання, амортизацію контейнера, зарплату – на дві особи продавців, нарахування, оплату за опалення приміщення, за аналіз води – 3029 грн, витрати електроенергії на виготовлення та реалізацію води, за витратні матеріали на доочищення води, на сервісне обслуговування та ін.

Микола Бардадим також відмічає, що рентабельність реалізації води для самого підприємства закладена у сумі всього 6 копійок.

Ми провели розрахунок, виходячи із умовного майбутнього обсягу реалізованої води в розмірі 54 тисячі кубів. Поки що за 3 дні реалізували лише 300 літрів, тому зараз виробляємо доочищену воду у збиток підприємству. Але вся ця справа затівалася для того, аби дати жителям міста альтернативу у той період, коли значно погіршується ситуація з водою в річці, тому, думаю, її користь буде особливо відчутною в літні місяці. Загалом ця установка здатна виробити 120 тисяч літрів води на місяць.

, «Здорова вода» має стати в місті брендом, Надросся Online«Антріс» спішить на допомогу

Пам’ятаєте, ми згадували, що воду із міського водогону корсунці вважають технічною – в неї часто-густо буває непривабливий запах, колір і смак. Відповідно, наявний у воді бруд в певний час виводитиме з ладу фільтри та інші вразливі комплектуючі, які потребуватимуть заміни. Коли це потрібно робити — контролюється в автоматичному режимі комп’ютером, який фіксує ступень забруднення того чи іншого компонента очистки і дає сигнал про заміну.

Функція обслуговування і заміни покладена на київську фірму «Антріс», з якою КП «Водоканал» уклав договір за рекомендацією фірми-розробника. Вони надаватимуть такі послуги: сервісне обслуговування, розбирання, чищення та промивка хімічними реагентами обладнання. Обходитиметься це у немалу копійку — один виїзд у Корсунь представника фірми коштуватиме 3600 грн. Дорого? Але…До цих операцій допускається лише спеціально навчений фахівець, якого у штаті «Водоканалу» немає.

 

Попит буде

Пункт реалізації якісної доочищеної води запрацював 21 грудня. Буквально напередодні, 20 грудня, міськрада передала «Водоканалу» весь пакет документів, включаючи технічні умови та сертифікати, і цей факт став відправною точкою для початку роботи пункту.

Поки що біля нього немає черг. Але, як говорить продавець води Наталія Олійник, щодня попит зростає.

26 грудня вперше повезли доочищену питну воду у дитсадочки міста: по 300 літрів – у «Світлячок» і «Дружбу», 100 літрів — у «Зірочку» і 200 — у «Сонечко». Зараз дитячі установи постійно забезпечуються водою з міського бювету, оплачує яку міська рада.

, «Здорова вода» має стати в місті брендом, Надросся OnlineЩо стосується містян, то вони мають вибір: очищену питну воду можна придбати і розфасованою в бутлі у магазинах міста за ціною… в рази дорожчою, і у постачальників джерельної води на розлив. Втім, працівники «Водоканалу» переконані: саме їхня «Здорова вода» завдяки своїм якостям має стати в нашому місті брендом.

Світлана ПЕРЕЦЬ

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -