Міський дитячий садочок «Зірочка» готується прийняти дітей, які перебували на карантині. Працівники закладу старанно миють та дезінфікують приміщення, меблі і навіть ігрові павільйони на вулиці, лавочки і турніки. Із дитячих кімнат зникли усі м’які та паперові іграшки, з підлог прибрали килими та доріжки: усе, що не може бути вимите і оброблене дезінфектором, відтепер не має права бути у дитячому просторі.
Щоправда, досі не визначена остаточно дата відкриття міських дошкільних установ: як пояснює заступник директора дитячої установи «Зірочка» Тетяна Кириченко, причини затримки – організаційні.
— Влада дозволила нам працювати з 8 червня, але щоб відкрився садочок, треба виконати ряд вимог Держпродспоживслужби: придбати медикаменти, безконтактні термометри, одноразові рушнички тощо. Зараз у міській раді вже підготовлені всі документи на закупівлю цих речей, і як тільки пройде проплата, ми зможемо отримати все необхідне. Думаю, що з початку наступного тижня садочок зможе приступити до роботи.
Головна умова перебування дітей у садочках — їх фізичне дистанціювання один від одного. З цією метою у групи «Зірочки» набиратимуть не більше 15 осіб, тобто половину від наявних ліжечок для спання, а дітей укладатимуть на відпочинок через одне ліжечко. Правило дистанціювання діятиме і при вранішньому прийомі дітей у садочок.
— У нас садочок буде закритого типу. При вході старша медична сестра буде вимірювати температуру у дітей, але щоб не утворювати скупчення перед воротами, для кожної групи буде визначений певний час з інтервалом приблизно 20 хвилин. Після температурного скринінгу вихователі забиратимуть дітей в групи, а садочок зачинятиметься, — пояснює Тетяна Кириченко і зауважує, що якщо хтось запізниться на визначений час, потрапити у групу вже не зможе.
Так само з дотриманням часового інтервалу діти відвідуватимуть і їдальню на сніданок, обід та вечерю. Серед інших вимог — обов’язкова зміна взуття на вході у приміщення, захисні маски для вихователів, діткам їх вдягати не потрібно.
А от ігровий час малюки проводитимуть максимально на свіжому повітрі – це теж одна із основних рекомендацій Міносвіти. І поки діти бавитимуться у пісочниці чи гратимуть в ігри, у помешканнях щодві години буде проводитися санітарна обробка, провітрювання та знезараження ультрафіолетовими лампами. Дезінфекційна обробка контактних поверхонь — це інша головна вимога для роботи дитсадка в умовах карантину. Тож працівники садочка кожні дві години ретельно митимуть не тільки меблі і підлогу, а й іграшки, якими діти будуть гратися. До речі, малюкам залишать тільки пластмасові і гумові забавки, які піддаються вологій обробці.
— Позбавити дітей абсолютно всіх іграшок ми не можемо, прибрали тільки м’які і паперові, оскільки це певною мірою буде тяжкий психологічний фактор для дитини — повністю залишитися без іграшок. Дітям треба чимось гратися цілий день, адже неможливо тримати їх у чотирьох стінах з самими меблями, — коментує Тетяна Яківна.
Зараз працівники «Зірочки» перебувають у постійному дистанційному контакті з батьками своїх вихованців. Їх ознайомлюють з правилами роботи садочка в обмежених умовах, надають консультації та завдання для діток. Таку практику завели ще на початку карантину: тоді кожна група створила свою групу у вайбері, з дітьми проводили заняття онлайн, надсилали їм цікаві розвивальні завдання, дидактичні ігри, завдання для розвитку мови, для логічного мислення. «Кожна група працювала дуже згуртовано, була дуже тісна співпраця з батьками», — відмічає Тетяна Кириченко.
Отже, садочок активно готується до зустрічі зі своїми малюками. Як тільки заклад виконає всі необхідні умови, сюди запросять представника Держпродспоживслужби, який комплексно перевірить готовність до роботи.
Дня ж відкриття «Зірочки» і вихователі, і малюки чекають з великим нетерпінням, адже за два місяці карантину неймовірно скучили один за одним, за дружньою доброю атмосферою, за майже родинним теплом, яке тут завжди панує.