10 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
10 Травня, Субота

ЗВІТУЄ ВЛАДА. Звіт голови Корсунь-Шевченківської РДА В.Т.Клименка

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Звіт голови Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації В.Т.Клименка про виконання програм економічного і соціального розвитку Корсунь-Шевченківського району та делегованих районною радою повноважень у 2017 році

 , ЗВІТУЄ ВЛАДА. Звіт голови Корсунь-Шевченківської РДА В.Т.Клименка, Надросся OnlineЗа звітний період районною державною адміністрацією разом з територіальними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, за підтримки жителів району, проводилася цілеспрямована робота, направлена на стабілізацію економіки Корсунщини та вирішення проблемних питань в усіх галузях господарського комплексу району. Аналіз соціально-економічного стану району засвідчує, що в економіці спостерігаються позитивні зрушення. Проте, показники фінансово-господарської діяльності підприємств, створення нових робочих місць, зростання розміру заробітної плати працівників потребують покращення.

 

РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК

Щодо виконання стратегії розвитку Корсунь-Шевченківського району на період до 2020 року

Районною державною адміністрацією розроблено План реалізації Стратегії на період до 2020 року відповідно до Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», з урахуванням Державної стратегії регіонального розвитку України, Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», «Стратегії розвитку Черкаської області на період до 2020 року» та інших документів, із використанням кращого досвіду, що забезпечить системний підхід до розвитку територій, дозволить правильно перерозподілити ресурси – з урахуванням їхньої обмеженості та відповідно до пріоритетів державної регіональної політики.

У межах Плану успішно реалізовано низку проектів, зокрема:

1) збудовано нову котельню з використанням альтернативного виду палива для ДНЗ «Дружба»;

2) капітальний ремонт харчоблоку в ДНЗ «Світлячок» Корсунь-Шевченківської міської ради;

3) капітальний ремонт теплиці еколого-натуралістичного відділу районного центру дитячої та юнацької творчості, м. Корсунь-Шевченківський;

4) придбання комплекту ЛЕГО для учнів 1-10 класів Корсунь-Шевченківської гімназії;

5) капітальний ремонт каналізаційної системи ДНЗ «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради;

6)  поліпшення якості медичних послуг у ФАПі с.Черепин (капітальний ремонт приміщення з облаштуванням опалення);

7) поточний ремонт фасаду територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг) Корсунь-Шевченківського району;

8) виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію очисних споруд полів фільтрації КП «Водоканал» м. Корсунь-Шевченківський та інші заходи, що реалізовувалися у галузях освіти, культури, охорони здоров’я.

Щодо залучення інвестицій

Підприємствами та організаціями району освоєно 327,4 млн. грн. капітальних інвестицій, це на 27,6% більше в порівнянні з минулим роком. Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти підприємств та організацій. Обсяг капітальних інвестицій на 1 особу становить 7623,20 грн. В загальнообласному показнику частка району становить 4,4 відсотка, що є досить високим показником.

Щодо добровільного обєднання територіальних громад

В районі утворено 5 об’єднаних територіальних громад. Власні доходи об’єднаних громад зросли, порівняно з минулим роком, в 4 рази.

З державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, виділено кошти субвенції у сумі 6,69 млн. грн. на реалізацію проектних заявок від громад, зокрема:

– капітальний ремонт приміщень у закладах освіти, охорони здоров’я;

– оновлення вуличного освітлення;

– ремонт дорожнього покриття.

Сприяючи утворенню спроможних ОТГ на засадах добровільності, їхньому інфраструктурному розвитку, районна державна адміністрація  разом з Черкаським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» проводила інформаційно-просвітницьку роботу (тренінги, навчання, семінари), де представлялися найкращі практики щодо залучення ресурсів для реалізації проектів розвитку територіальних громад і підготовки проектних заявок.

Районною державною адміністрацією в засобах масової інформації та на веб-сайті поширюється інформація, що висвітлює позитивний досвід кращих практик ДФРР, напрацювання вже існуючих ОТГ з метою поліпшення рівня щодо якості підготовки проектів.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій

З державного бюджету було виділено субвенцію на соціально-економічний розвиток окремих територій на загальну суму 9096,4 тис. грн., за рахунок якої: виготовлено проектно-кошторисну документацію та розпочато реконструкцію полів фільтрації м. Корсуня-Шевченківського; капітальний ремонт проїжджої частини мосту через р.Рось в м. Корсуні-Шевченківському; придбання мулососа марки КО-503 ИВ-12, м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області; придбання спортивного майданчика, м. Корсунь-Шевченківський.

Щодо електронної системи державних закупівель ProZorro

Районною державною адміністрацією спільно з координатором у сфері використання електронної системи закупівель ProZorro проводились навчальні семінари для замовників, які зареєстровані на електронному майданчику, під час яких надані роз’яснення щодо принципів роботи системи, обговорено проблемні питання при її застосуванні. Через систему ProZorro закупівлі проводили центральна районна лікарня, КЗ «Корсунь-Шевченківський Центр первинної медико-санітарної допомоги», відділ освіти Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації (закупляли медикаменти, лікарські засоби, медичне обладнання, продукти харчування, миючі засоби, електрокардіограф, бензин, послуги по перевезенню дітей та ін.). У 2017 році завдяки застосуванню електронної системи закупівель вдалося заощадити 461,4 тис. грн.

Щодо сприяння розвитку малого та середнього підприємництва

В районі діють 3 інформаційно-консультативні установи (державна податкова інспекція, Центр надання адміністративних послуг, районний центр зайнятості населення) для малого та середнього бізнесу та створена галузева спілка підприємців. Проведено 9 заходів під назвою «Як розпочати власний бізнес?», в яких взяли участь 76 осіб. На заходах з орієнтації на підприємницьку діяльність надавалась інформація про український громадський проект масових безкоштовних онлайн курсів «Prometheus», про започаткування власної справи у сфері обслуговування, відбувся обмін досвідом осіб, які займаються зеленим туризмом. Кількість суб’єктів підприємницької діяльності, які сплачують податки до бюджету становить: фізичних осіб – 1515, юридичних осіб – 97.

Впродовж 2017 року районним центром зайнятості виплачено допомогу на розвиток бізнесу 3 особам (серед яких 1 – учасник АТО) на суму 64 858 грн.

Щодо зовнішньоекономічної діяльності

Обсяг експорту товарів по району становив 43,0 млн. дол. США (у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 33,1%), імпорту – 25,1 млн. дол. США (збільшився на 37,4%). Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило 17,8 млн. дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту у січні-липні 2017 року складає 1,71.

 

ФІНАНСИ

Щодо мобілізації доходів до місцевих бюджетів (без урахування ОТГ)

Упродовж 2017 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 127403,6 тисяч гривень податків і зборів, або 133,1 відсоток до завдання звітного періоду (+31676,2 тисяч гривень), порівняно з минулим роком надходження збільшились на 53676,0 тисяч гривень (74%).

До спеціального фонду місцевих бюджетів району надійшло 7931,6 тисяч гривень, що становить 138,1 відсотка до плану доходів на відповідний період. Власних надходжень бюджетних установ отримано 5298,8 тисяч гривень, що становить 164,9 відсотка до річного плану. До бюджету розвитку надійшло 2415,7 тис. грн.

Видатки  бюджету району за  2017 рік виконані в сумі 386344,3 тис. грн. Проведені повністю розрахунки по оплаті праці з нарахуваннями, по медикаментах та харчуванню, по оплаті за  комунальні послуги та спожиті енергоносії. Капітальні видатки за рік склали по: закладах освіти – 1129,9 тис. грн., охорони здоров’я – 2857,4 тис. грн., культури – 73,0 тис. грн.; благоустрою – 6844.7 тис. грн.

 Впродовж І кварталу 2018 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 18678,4 тис. грн. податків та зборів, або 117,4 відсотка до завдання звітного періоду (+ 2766,3 тис. грн.),  порівняно з минулим роком надходження збільшились на 2986,1 тис. грн., або на 19,5 відсотка.

Виконання затверджених показників забезпечили всі місцеві бюджети району. Видатки місцевих бюджетів  за січень-березень 2018 року виконані в сумі 152741,8 тис. грн.

Щодо реалізації високовартісних проектів

На реалізацію різних проектів з місцевих бюджетів району спрямовані кошти в сумі 3128,3 тис. грн., з них:

на виконання обласної програми «Фінансування ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, та розвитку дорожньої інфраструктури» на 2016-2018 роки на умовах співфінансування (Черкаському обласному бюджету) – 250,0 тис. грн.;

на створення мережі профілактичних скринінгових центрів «Здоров’я жінки» на базі медичних установ області (Черкаському обласному бюджету) -116,5 тис. грн.;

на придбання ангіографічного обладнання та проведення капітального ремонту приміщень Черкаського обласного кардіологічного центру (Черкаському обласному бюджету) – 642,1 тис. грн.;

на ліквідацію надзвичайної ситуації, яка виникла внаслідок стихійного лиха 1 липня 2017 року, зокрема на капітальний ремонт покрівлі поліклінічного корпусу КЗ «Чорнобаївський центр первинної медико-санітарної допомоги Чорнобаївської районної ради, смт. Чорнобай, вулиця Центральна 221 (Чорнобаївський районний бюджет) – 167,0 тис. грн.;

на капітальний ремонт приймально-діагностичного відділення Корсунь-Шевченківської центральної районної лікарні по вулиці Ярослава Мудрого, 146 м. Корсунь-Шевченківський, Черкаської області спрямовано 2119,7 тис. грн.,  з них: кошти районного бюджету – 229,7 тис. грн., кошти сільських бюджетів – 940,0 тис. грн., кошти обласного бюджету – 750,0 тис. грн., кошти Стеблівської ОТГ – 200,0 тис. грн. Крім того, упродовж І кварталу 2018 року на капітальний ремонт приймально-діагностичного відділення  спрямовані кошти районного бюджету в сумі 733,9 тис. грн.

Щодо подолання дефіциту місцевих бюджетів у видатках на заробітну плату та енергоносії

за  І квартал 2018 року

Відповідно до чинного бюджетного законодавства України, при плануванні бюджету, враховувалася у першочерговому порядку потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та енергоносіїв. Разом з тим, заклади, які фінансуються виключно за рахунок власних надходжень при затвердженні бюджету, були забезпечені коштами на оплату праці на рівні 34 відсотків.

З метою вишукування джерел покриття незабезпеченості у видатках на заробітну плату розроблені заходи по забезпеченню потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ району на 2018 рік. Дефіцит коштів на оплату праці складає 16 001,7 тис. грн., які планується забезпечити за рахунок передачі субвенцій з бюджетів об’єднаних територіальних громад на утримання закладів освіти, установ охорони здоров’я та соціального захисту відповідно до переданих повноважень та вільного залишку коштів районного бюджету, який склався станом на 01.01.2018 року, перевиконання доходної частини. Станом на 01.04.2018 року дефіцит коштів зменшився на 10 856,3 тис. грн. за рахунок розподілу вільного залишку коштів районного бюджету і складає 5252,1 тис. грн.

Промисловість

 Обсяг виробленої промислової продукції підприємствами основного кола по району становив 222,3 млн. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції за 12 місяців 2017 року зріс на 9,6 %  або на 19,5 млн. грн. більше. В порівнянні з минулим роком зросло виробництво: хліба та хлібобулочних виробів, деревини обробленої для підлогового покриття, сільськогосподарської ґрунтообробної техніки, цегли будівельної. З нарощуванням обсягів виробництва продукції працювали: ТОВ «Агрофірма «Доступ»,  Корсунь-Шевченківський завод будівельних матеріалів, ПрАТ «Апекс» та ТОВ «Корсунь-Шевченківський цегельний завод», ТОВ «Корсунь-Шевченківська швейна фабрика», ПрАТ «ВО «Восход», МП «Альянс»,  ПП «ЕКО-ВУД», ДП «Корсунь-Шевченківське лісове господарство», ПП «Коріс АМ».

В цілому по району обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг)  складає 742312,3 тис.грн., що на 2,7% більше ніж у 2016 році. Питома вага району у загальному обсязі реалізованої промислової продукції становить 1,3 %. Всі промислові підприємства основного кола звітуючих працюють, окрім ДП «Гранкар’єр «Сівач» — це єдине підприємство, яке на цей час має заборгованість по заробітній платі. Керівників цього підприємства неодноразово заслуховували на засіданнях тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій стипендій та інших соціальних виплат.  На засіданні комісії, що відбулося у квітні цього року, складено графік щодо погашення заборгованості із заробітної плати до кінця 2018 року, причиною, що стримує роботу підприємства – є відсутність  спеціального дозволу на користування надрами. Це питання в процесі вирішення.

Розмір середньої заробітної плати по району за 2017 рік становить 6869 гривень.

Транспорт

Підприємствами автомобільного транспорту доставлено 51,0 тис. тонн вантажів та виконано вантажооборот в обсязі 10,5 млн. тонно-кілометрів, що більше в порівнянні із 2016 роком відповідно на 66,1 та 56,9 відсотків.

Послугами пасажирського автомобільного транспорту всіх суб’єктів господарювання скористалося 1174,8 тис. пасажирів, що більше на 1,3 відсотка. На 0,3 % збільшився пасажирооборот і склав 11,3 млн. пасажиро-кілометрів. Районною державною адміністрацією вживаються заходи щодо збереження кількості автобусних маршрутів приміського сполучення.

В районі налічується 147 автобусних зупинок, чотири з яких побудовано в 2017 році. Загальна сума коштів, спрямованих на будівництво – 65 тис. грн., на упорядкування – 15 тис. грн.

Дорожнє господарство району

Філією «Корсунь-Шевченківський райавтодор» за кошти Служби автомобільних доріг у Черкаській області виконаний ямковий ремонт по дорогах державного значення на суму 24617,8 тис.грн: Н-01 Київ – Знам’янка: 3361,8 м2 на суму 23349,8 тис.грн.; Т-24-03 Орадівка – Мошни: 3132,4 м2 на суму 1268,0 тис.грн.; по дорогах загального користування місцевого значення – на суму 782,5 тис.грн.; за  кошти державного бюджету: Набутів – Деренковець- Городище: 2382 м2 на суму 155,927 тис. грн.; Яблунівка – Дацьки – Прутильці – Переможенці: 11 м2 на суму 5,6 тис.грн.; (Орадівка – Корсунь – Мошни) – Переможенці – Селище: 900,1 м2 на суму 339,0 тис.грн.; Драбівка-Старосілля: 102,5 м2 на суму 36,4 тис.грн.; Селище – Стеблів: 455,5 м2 на суму 168,2 тис.грн.;

На виконання районної Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Корсунь-Шевченківському районі на 2016-2017 роки, завершено роботу по проведенню ремонтних робіт на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення від а/д Н-01 – Нехворощ з обсягом фінансування 84,2 тис.грн. Виділено субвенцію обласного бюджету в розмірі 250 тис. грн. на ремонт доріг державного значення, що проходять територією Черкаської області.

ТОВ «Корсунь-Шевченківська ШМПМК» виконувалися роботи по грейдеруванню та ямковому ремонту вулиць населених пунктів за кошти місцевих бюджетів на суму 4787,2 тис. грн.

 

Щодо підвищення енергоефективності та здійснення заходів з енергозбереження

На виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів шляхом їх раціонального використання у Корсунь-Шевченківському районі на 2017-2020 роки  впродовж  2017 року в районі:

– здійснено будівництво твердопаливної теплогенераторної дошкільного навчального закладу «Дружба»;

– переведено загальноосвітню школу № 5 та Гарбузинський НВК на альтернативний вид опалення – пелети. На впровадження заходів залучено інвестиційні кошти ТОВ «Корсунь-Тепло» в сумі понад 2,0 мільйони гривень.

Відповідно до заходів з термомодернізації будівель бюджетної сфери району проведено:

– утеплення фасаду територіального центру соціального обслуговування за кошти районного бюджету в сумі 118 тис. грн.;

– проведено капітальний ремонт будівлі дитячого навчального закладу «Росинка» з утепленням фасаду за кошти державного бюджету в сумі 934,0 тис. грн. Загальний обсяг видатків з районного бюджету на енергоефективність по закладах освіти склав 491,3 тис. грн.

Сума відшкодування з районного бюджету на заходи зі стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми відсотків за користування кредитами, отриманими фізичними особами у кредитно-фінансових установах, в 2017 році склала 15,9 тис. грн.

Будівництво

Обсяг виконаних будівельних робіт у 2017 році склав 37362,0 тис.грн., що становить 3,1% до загальнообласного показника. Протягом 2017 року у районі введено в експлуатацію житлових будівель загальною площею 1248 кв.м., що на 49,6% менше, ніж у минулому році. Все житло вводилося в експлуатацію у місті.

 

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Щодо реалізації районних програм у сільському господарстві

Районною програмою індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки з районного бюджету на 2017 рік було передбачено та виділено кошти в сумі 20 тисяч гривень, для придбання житлового будинку Перенесенник Миколі Миколайовичу в с. Сотники.

Також функціонує Програма розвитку галузі молочного скотарства в Корсунь–Шевченківському районі на 2010-2020 роки.

 

Щодо розвитку рослинництва

Господарствами району зібрано зернових культур на площі 20062 га і намолочено 95346 тонн.  Урожайність зернових культур становить 47,5 ц/га.

Озимої пшениці з площі 5865 га намолочено 21404 т при урожайності 36,5 ц/га, озимого ячменю з площі 35 га намолочено 64т при урожайності 18,3 ц/га, ярого ячменю з площі 1289 га намолочено 5126 т при урожайності 39,8 ц/га, ярої пшениці  з площі 537 га намолочено 1915 т при урожайності 35,7 ц/га, гороху з площі 678 га намолочено 2223 т при урожайності 32,8 ц/га, кукурудзи з площі 11117 га намолочено 62682 т при урожайності 56,4 ц/га, соняшник з площі 6228 га намолочено 17648 т при урожайності 28,3 ц/га, сої з площі 4642 га намолочено 7082 т при урожайності 15,3 ц/га, озимого ріпаку з площі 1086 га намолочено 3443 т при урожайності 31,7 ц/га, ярого ріпаку з площі 281 га намолочено 634 т при урожайності 22,6 ц/га, цукрового буряка з площі 4504 га накопано 170103 т при урожайності 377 ц/га.

Сільгосппідприємствами району під урожай 2018 року посіяно 1436 га озимого ріпаку, озимої пшениці на зерно 4639 га, озимого жита на зерно – 97 га, озимого жита на зелений корм 258 га.

Щодо розвитку тваринництва

Сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 2343 тонни молока, м’яса – 418 тонн. Поголів′я великої рогатої худоби становить 4792 голів (що на 118 гол. більше до минулого року), в тому числі корів – 2105 гол. (що на 258 гол. більше), свиней – 7584 голів (що на 1148 голову більше до минулого року).

Щодо розвитку кооперативного руху

В районі зареєстровано 5 багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи. Кооперативи об’єднують 352 члени та їх засновників і забезпечують 14 сільських жителів робочими місцями.

Щодо інформаційно-аналітичої роботи

Сільськогосподарські підприємства району не мають заборгованості з виплати заробітної плати. Середня заробітна плата працівників сільгосппідприємств становить 7005 грн. На постійному контролі управління агропромислового розвитку – стан розрахунків за оренду земельних паїв господарствами району. З власниками земельних паїв укладено 17778 договорів та виплачено орендної плати на суму 67080,9 тис. грн, що становить 100,2%

Операція «Урожай – 2017»

В рамках проведення операції «Урожай 2017» залучено до оподаткування 259 громадян, що обробляють одноосібно земельні ділянки, та 203 фізичні особи, що надавали послуги сільгосптехнікою та власними транспортними засобами. Легалізовано доходу в сумі 1786,2 тис. грн., сплачено ПДФО в сумі 321,5 тис. грн., військового збору в сумі 26,8 тис. грн., ЄСВ в сумі 354,4 тисяч гривень. Збільшено середній відсоток виплати орендної плати до 6 відсотків.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Щодо соціальних виплат та пільг

У загальній структурі різних видів соціальної допомоги найбільшу частку займає субсидія. Станом на 01.01.2018 року отримувачами субсидії були понад 14 тис. домогосподарств району, що на 3 тис. більше порівняно з 2016 роком. Сума нарахованих субсидій за 2017 рік становить 123 млн. 997,4 тис.грн. (у 2016 році –  90 млн. 433,9 тис. грн). Для прискорення процесу призначення субсидій в районі запроваджено нове програмне забезпечення ПК „Житлові субсидії“.

Загалом державну соціальну допомогу отримали 16,8 тис. сімей  району (76,7% від загальної кількості).

У місцевих бюджетах району на надання пільг, передбачених законодавством, та компенсацію за пільгове перевезення громадян передбачено 838,5 тис. грн, упродовж 2017 року використано на пільгове перевезення громадян – 803,3 тис. грн.

Щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції

В Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 332 учасників АТО, яким встановлено статус учасника бойових дій, 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО та 2 учасника війни АТО. Статус члена сім’ї загиблого встановлено 5 особам за 4 загиблими військовослужбовцями під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються пільги, гарантовані державою.

За рахунок коштів районного бюджету, в рамках районної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки надано матеріальну допомогу 333 учасникам АТО на загальну суму 333,0 тис. грн. Психологічну реабілітацію пройшли 11 учасників антитерористичної операції у 4-х оздоровчих закладах України (100% від потреби).

Послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 44 (100 %) дитини учасників АТО. У загальноосвітніх навчальних закладах безкоштовним гарячим харчуванням охоплено 95 (100 %) дітей зазначеної категорії та 28 дітей (100%) у дошкільних навчальних закладах. Для цих потреб з місцевих бюджетів району  виділено 497,8 тис. грн. За кошти районного бюджету забезпечені пільговим зубопротезуванням 15 учасників АТО.

Пройшли стаціонарне лікування в Корсунь-Шевченківській ЦРЛ 232 особи з числа учасників АТО. На базі Комунального закладу «Черкаський обласний госпіталь ветеранів війни» стаціонарну допомогу отримали 25 учасників АТО. Надано соціально-педагогічні та інформаційні послуги 52 учасникам АТО та членам їх сімей за карткою отримувачів послуг. 1 сім’я та 2 особи охоплені соціальним супроводом, з них 1 особа знята із супроводу із позитивним результатом, 1 особа – у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

Щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

В районі проживає 1177 осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На соціальні виплати за чорнобильськими програмами з державного бюджету спрямовано 1 млн. 443 тис. грн. На санаторно-курортне лікування осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії, передбачено 154,2 тис. грн, що становить 100 % від загальної потреби. Оздоровлено 34 особи (100 % від потреби).

До  роковин Чорнобильської катастрофи учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1,2,3 категорії та вдовам померлих учасників ліквідації за рахунок коштів районного бюджету видано продуктові набори 98 особам на суму 27,0 тис. грн. Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виплачено компенсаційні виплати в сумі  1 млн. 443 тис. грн.

Щодо соціального захисту інвалідів та ветеранів

В районі проживає 3276 осіб з інвалідністю, в т.ч. 2334 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання, 78 осіб з інвалідністю внаслідок профзахворювання, 159 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 161 особа з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, 410 осіб з інвалідністю з дитинства та 134 дітей з інвалідністю. Оздоровлено 56 осіб з інвалідністю та ветеранів війни. Укладено 20 договорів (18 – для осіб з інвалідністю загального захворювання та 2 – для осіб  з інвалідністю внаслідок травм хребта та спинного мозку). Видано 29 інвалідних візків та 158 направлень на безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичних виробів.

Щодо соціального обслуговування населення

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) через свої підрозділи забезпечує обслуговування 1829 осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, які потребують обслуговування, з них у місті – 1080, у селі – 749 осіб. У державні будинки – інтернати направлено 9 осіб, у відділення стаціонарного догляду територіального центру с. Набутів, розрахованого на 30 ліжко-місць, поселено 10 осіб. Станом на 01.01.2018 року у відділенні перебувало 24 особи.

Робота із внутрішньо переміщеними особами

На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 472 внутрішньо переміщених осіб, з них 88 дітей  (326 сімей). Триває робота з вирішення проблемних питань внутрішньо переміщених громадян України (допомога у реєстрації за місцем проживання, отримання всіх видів державної соціальної підтримки, в т.ч. пенсій, допомог, послуг із працевлаштування, доступу до медичного обслуговування, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, відновленні втрачених документів). Призначено адресну допомогу на проживання та оплату комунальних послуг 83 сім’ям на суму 1 млн. 456 тис. грн.

 

ОСВІТА

Щодо розвитку дошкільної освіти

Дошкільне виховання забезпечується в 4 закладах дошкільної освіти та 10 дошкільних групах навчально-виховних комплексів. Дошкільним вихованням охоплено 891 дитину, що складає 99,5 відсотка. Заклади дошкільної освіти та дошкільні групи навчально-виховних комплексів розраховані на 750 місць, 120 відсотків потужності.

Середня вартість харчування одного вихованця в день – 33,75 грн., у тому числі місто – 25,50 грн., село – 42 грн. Залишається проблемним включення в раціон риби, твердого сиру, сиру кисломолочного в зв’язку з їх високою вартістю.

Щодо наближення якісної освіти

Мережу закладів загальної середньої освіти складають 13 установ, в яких навчаються 2538 учнів, що складає 100% від кількості дітей школоповинного віку. У навчальних закладах для учнів організовано роботу факультативних занять, профільне  та поглиблене вивчення окремих предметів за вибором. 13 учнів із 5 закладів загальної середньої освіти – переможці обласних предметних олімпіад, 9 – обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, 1 – Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури.

У звіті районного бюджету за 2017 рік висвітлено ремонтні роботи, придбання майна та інше. На утримання закладів освіти району в І кварталі 2018 року використано 18,6 млн. грн.: в т.ч.: виплата заробітної плати – 14,6 млн. грн.;  енергоносії – 2,7 млн. грн.; харчування учнів – 572 тис. 400 грн.; підвіз учнів – 289,8 тис. грн., інші поточні видатки – 537,0 тис. грн.

Щодо розвитку у дітей творчих здібностей, підвищення мотивації дітей до навчання, до наукової діяльності

На виконання  заходів обласної Програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти в 2017 році в Корсунь-Шевченківську гімназію придбано конструктор LEGO Education на суму 398,2 тис.грн. та шаховий кабінет у Корсунь-Шевченківську ЗОШ № 1 – 15,8 тис. грн. Заплановано придбати навчальні кабінети, зокрема лінгафонний, хімії, фізики, інформатики; дидактичне забезпечення для вивчення програми «Нова українська школа».

Щодо соціального захисту учасників навчально-виховного процесу

253 учнів підвозяться шкільними автобусами, за угодами з автотранспортним підприємством підвозиться 58 учнів (ЗОШ № 2 та Черепинського НВК).

Гарячим харчуванням охоплено 1799 учнів, що складає 71%, з них 901 (84,3%) учнів 1-4 класів, 744 (61,4%) – 5-9 класів, 154 (59,6%) – 10-11 класів. Усіма видами харчування забезпечено 2439 (96%) учнів.

Відділом освіти районної державної адміністрації продовжується надання методичної допомоги відділам освіти Стеблівської селищної та Набутівської сільської ОТГ. За рахунок об’єднання коштів районного та бюджетів громад забезпечується робота з господарського обслуговування, бухгалтерського обліку. В зв’язку з впровадженням нових освітніх реформ, нового Закону України «Про освіту», в рамках співпраці з об’єднаними територіальними громадами, методичним кабінетом організовано очну форму навчання вчителів, які будуть працювати в перших класах 2018-2019 навчального року.

Щодо позашкільної освіти

Функціонує 2 заклади позашкільної освіти – районний центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа, вихованням у яких охоплено 1857 дітей (55% від загальної кількості дітей). Вихованці закладів позашкільної освіти здобули у змаганнях і конкурсах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня 1283 нагороди.

Національно-патріотичне виховання

Розпорядженням районної державної адміністрації передбачено заходи національно-патріотичного виховання учнівської молоді, над виконанням яких відділи освіти, культури райдержадміністрації тісно співпрацюють з координаційним  центром «Милосердя», районним Товариством Червоного Хреста, волонтерами району, громадською організацією «Солдатські матері Корсунщини», районною Спілкою воїнів-учасників АТО, працівниками районного військового комісаріату та навчальним центром Державної прикордонної служби України “Оршанець“. Налагоджена співпраця з працівниками районного осередку Всеукраїнської екологічної ліги та координаторами проекту Всеукраїнської екологічної ліги «Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні». Заходи патріотичного спрямування висвітлюються на сторінках інформаційно-методичного вісника «Педагогічний форум», сайтах відділу освіти та районного методичного кабінету.

Захист прав дітей

В районі нараховується 61 посиротіла дитина, з яких –  55 (90,1%) виховуються в сім’ях громадян. Право на сімейне виховання реалізувало 7 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування: влаштовано під опіку, піклування – 5, передано на виховання у прийомну сім’ю – 2, тобто всі діти, що осиротіли протягом минулого року 100% влаштовані лише в сімейні форми виховання.

Влаштування дітей в сімейні форми виховання є пріоритетом в роботі служби у справах дітей районної державної адміністрації. У 28 сім’ях усиновителів виховується 31 усиновлена дитина, з них  3 сім’ї виховують по 2 усиновлені дитини. На обліку служби перебуває 1 сім’я, яка бажає усиновити дитину.

Проведено 16 засідань комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, на яких розглянуто 118 питань щодо соціально-правового захисту дітей. З метою соціально-правового захисту неповнолітніх та малолітніх дітей, вирішення їх проблем в різні установи, підприємства, організації направлено 408 клопотань.

Постановою Кабінету Міністрів України у 2017 році затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу. Районна державна адміністрація працює в цьому напрямку, але і об’єднані територіальні громади також повинні взяти учать у реалізації даної постанови.

Оздоровлення дітей

Оздоровлення дітей є одним із пріоритетних напрямків роботи районної державної адміністрації. Основна увага акцентувалась на оздоровленні та відпочинку дітей пільгових категорій. Впродовж літнього періоду працювало 15 пришкільних таборів з денним перебуванням, 6 літніх мовних шкіл у системі закладів освіти та 1 наметовий табір «Витоки». Відпочинком охоплено 34,2 відсотка учнів.

На базі Інформаційно-просвітницького центру «Екологічна варта» (с. Виграїв, Корсунь-Шевченківського району) було забезпечено відпочинком за рахунок районного бюджету 50 дітей пільгових категорій.

У звітному періоді оздоровлено:

– в українському дитячому центрі «Молода гвардія» — 10 дітей, в оздоровчому центрі «Чайка» — 25 дітей, в молодіжному дитячому центрі «Артек» — 8 дітей, в дитячому таборі «Тимурівець» — 2 дитини.

Охорона здоров’я

Медичну допомогу населенню району забезпечують центральна районна лікарня та комунальний некомерційний заклад охорони здоров’я «Корсунь-Шевченківський центр первинної медико-санітарної допомоги». В центральній районній лікарні функціонує 170 ліжок. Укомплектованість фізичними особами посад лікарів усіх спеціальностей становить 59%. На цей час відпрацьовується механізм функціонування закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної медичної допомоги в  межах госпітальних округів.

За бюджетні кошти було придбано та надано громадянам лікарських засобів на суму 695,7 тисяч гривень, в т.ч. для лікування хворих після трансплантації – 129,5 тисяч гривень. Для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет використано 222,9 тисяч гривень державного бюджету.

Безкоштовно зубопротезовано 61 особу на загальну суму 80,1 тисяча гривень, в тому числі учасників АТО – 10 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 21 особа.

Первинну медичну допомогу населенню Корсунь-Шевченківського району надає комунальний некомерційний заклад охорони здоров’я  «Корсунь-Шевченківський центр первинної медико-санітарної допомоги»,  який   налічує 8 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, 33 фельдшерсько-акушерських пунктів. В закладах охорони здоров’я КНЗ «Корсунь-Шевченківський ЦПМСД» проводиться робота щодо інформатизації. В 2017 році  заклад  зареєструвався  в  системі  «Електронне здоров’я». Зараз лікарі первинної ланки укладають декларації з пацієнтами.

За рахунок коштів місцевих бюджетів проведено капітальних та поточних ремонтів на суму 3 млн.989,9 тисяч гривень. Для забезпечення медикаментами пільгових категорій населення  при амбулаторному лікуванні використано – 214,9 тис.грн. в т.ч. – дітям-інвалідам, дітям із багатодітних сімей, дітям до 3-х років – 30,8 тис.грн., онкохворим – 105,5 тис грн. учасникам АТО – 31,3 тис.грн., ветеранам війни –  37,5 тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету, коштів сільських рад придбано обладнання на суму 185,2 тис. грн. для медичних амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів: 3 електрокардірграфи, стерилізатор повітряний, аквадистилятор, 9 небулайзерів, апарат фізіотерапевтичний УВЧ, 2 дерматоскопи. За кошти районного бюджету придбано спеціалізований автомобіль марки Daewoo Gentra – 260,0 тисяч гривень.

Галузь культури

У Корсунь-Шевченківському районі збережена мережа закладів культури, яку складають 41 клубний заклад (1 районний будинок культури, 25 сільських будинків культури, 15 сільських клубів), 37 бібліотек (2 – центральні районні бібліотеки та 35 бібліотек-філіалів), 2 школи естетичного виховання (Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв та Драбівська музична школа).

До п’яти об’єднаних територіальних громад  відійшло 36  клубних та 30 бібліотечних закладів, Драбівська дитяча музична школа. Впродовж року закладами культури району проведено 5072 культурно-масових заходів, в районному будинку культури проведено 295 заходів, з них 66 для дітей.

Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв спрямовувала свою роботу на підвищення естетичного виховання та рівень виконавської майстерності своїх вихованців. В школі навчається 389 учнів, із них пільгами користується 117 осіб: 99 – безкоштовно, 18 – 50% оплати. 68 учнів з багатодітних сімей, 12 – діти учасників АТО, 4 – діти-інваліди, 1 – сирота, 14 – діти з малозабезпечених сімей. Інформація про проведені заходи висвітлювалась на сторінках районної газети «Надросся», веб-сайті районної державної адміністрації та місцевому радіо «На хвилі Корсуня».

Щодо розвитку туризму

З метою комплексного вивчення історії рідного краю відділом культури райдержадміністрації розроблено та впроваджено ряд маршрутів, спрямованих на туристичні історико-культурні об’єкти: «Корсунщино моя, ти прославила край іменами, подіями, датами»: «Метелене – завадівські Карпати», «Заповідними стежками Стеблева»; Корсунь-Шевченківським державним історико-культурним заповідником розроблено туристичні маршрути: «Місцями бойової слави», «Шляхами козацької звитяги», «Корсунщина козацької доби», історична подорож «Шевченко і Корсунщина», історична екскурсія «Корсунщина в історії України».

Упродовж 2017 року район відвідали 35393 туристів. Випущено карти-буклети «Мандрівка старовинним парком», туристичних путівників, каталогів, флаєрів Корсунщини, туристичний путівник Корсунщини.

Традиційним стало проведення Міжобласного мистецько-екологічного фестивалю української народної, естрадної та авторської пісні «Мости над Россю».

В 2017 році:

– відбувся III районний культурно-мистецький фестиваль вокального, образотворчого мистецтв та художнього слова «Шевченкові вершини»;

– мистецько-патріотичний фестиваль Миру;

– суспільно-мистецький захід до 26-ї річниці незалежності України «Україна назавжди»;

– дитяче культурно-мистецьке свято до Дня Європи та Дня вишиванки  «Вишиваними шляхами у Європу»;

– районний мистецький фестиваль «Покровське коло», в рамках якого проведено дитячо-юнацькі військово-патріотичні змагання “Козацькі ігри”.

Для 1500 дітей організовано 78 автобусних поїздок рідним краєм, подорожі визначними місцями Черкащини, України, пішохідні одноденні походи, відвідування 3-D кінотеатрів, зоопарків, спортивні-оздоровчі заходи, конкурсно-розважальні програми, тематичні квести.

В районних та обласних засобах масової інформації та в інтернет-просторі постійно висвітлюються матеріали щодо популяризації внутрішнього туризму,  історико-культурної спадщини району.

Надання адміністративних послуг

При райдержадміністрації діє Центр надання адміністративних послуг, яким надається 132 адміністративні послуги, їх кількість за рік зросла на 37 відсотків. Серед основних послуг – послуги Державного земельного кадастру, міграційної служби, державного реєстратора.

Незважаючи на створення об’єднаних територіальних громад, ЦНАП продовжує надання послуг всім жителям району. Для зручності суб’єктів звернення та покращення обслуговування в ЦНАПі працюють 2 термінали для отримання плати на місці за окремі платні види послуг.

В зв’язку зі змінами законодавства та збільшенням переліку адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП,  для забезпечення належного обслуговування суб’єктів звернення та його функціонування, збільшено штатну чисельність відділу. Прийнято Програму фінансової підтримки ЦНАПу на 2018 рік, якою передбачено 55 тис. грн. для закупівлі необхідної сучасної офісної техніки, програмного забезпечення та підключення реєстрів.

Цивільний захист, безпека громадян та сприяння обороноздатності держави

У районній державній адміністрації розроблено районну комплексну програму функціонування та розвитку системи цивільного захисту Корсунь-Шевченківського району, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, створення місцевого матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2018-2019 роки. При районній державній адміністрації діє комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка здійснює координацію дій, сил і засобів районних служб цивільного захисту, підприємств, установ і організацій щодо своєчасного реагування на надзвичайні ситуації в районі.

Забезпечення якісною питною водою

Найбільш актуальним в районі залишається питання поліпшення якості питної води, що неодноразово розглядалось на засіданнях колегії, нарадах та на засіданнях комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

В рамках проекту «Чиста вода для Корсуня» виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка передбачає реконструкцію і розширення водогінної мережі міста Корсуня-Шевченківського. Кошторисна вартість проекту становить понад 14,0 мільйонів грн. Реалізація проекту дасть можливість облаштування альтернативної мережі водопостачання, що забезпечить більш високу ступінь надійності і безперебійності подачі води до споживача в місті та покращить її якість.

Приватним підприємством ПП «Водпроект» у 2017 році було здійснено оціночні розрахунки прокладання водогону від с. Драбівка до району залізничного вокзалу у м. Корсуні-Шевченківському.

Розглядається можливість альтернативного водопостачання, а саме: буріння з облаштуванням нових артезіанських свердловин в районі урочища Сівач, що суттєво вплине на покращення екологічного стану річки Рось, припинить забруднення підземних вод, істотно підвищить якість питної води для споживачів.

Пріоритетним питанням є будівництво мережі водопостачання пристанційного селища в м. Корсуні-Шевченківському (перехід водогону через залізничну колію). Будівництво водогону передбачається здійснити в поточному році після здійснення перерахунку кошторисної документації, орієнтовна вартість робіт становить 621,3 тис. грн.

Стан якості води в річці Рось та питної води міського водогону перебуває на постійному контролі районної державної адміністрації та санітарно-гігієнічному і мікробіологічному лабораторному контролі.

В районній газеті «Надросся», місцевому радіо «На хвилі Корсуня» та на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації постійно висвітлювалася інформація щодо стану води річки Рось, якісного питного водопостачання населення району, роз’яснювально-повчальні статті про важливість чистоти і якості питної води та раціонального її використання,  про організацію акцій по благоустрою населених пунктів із залученням до проведення у них представників громадськості, установ та організацій району, учнівської та студентської молоді.

Забезпечення  збереженості  та  державний  облік документів  Національного  архівного  фонду

Архівним сектором районної державної адміністрації прийнято на зберігання 885 одиниць документів, проведено перевірку наявності 525 справ 3 фондів. Підготовлено 6 виставок архівних документів.   Прийнято та опрацьовано 330 запитів від установ та фізичних осіб. 271 запит соціально-правового характеру, які виконані безкоштовно. Позитивно виконано 306 запитів. Найбільша  кількість запитів стосувалась реорганізаці (88%), земельних питань (9%) тощо.

Робота зі зверненнями громадян

За звітний період до районної державної адміністрації надійшло та розглянуто 235 звернень громадян, з них: 218 письмових, 17 – на особистих прийомах. Колективних звернень – 7. Найбільше розглянуто звернень від жителів  м. Корсунь-Шевченківський – 114,  Стеблів ОТГ – 48 , Набутівська ОТГ – 20, Карашинська ОТГ – 17, Селишанська ОТГ – 6, Зарічанська сільська рада – 3, Моринська ОТГ – 3,  іногородні – 24. На першому місці за актуальністю – питання соціального захисту – 86 звернень (призначення та перерахунок житлових субсидій, монетизація залишків субсидії, надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань). На другому місці за актуальністю перебувають питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян – 22 звернення. На третьому місці за кількістю звернень перебувають звернення з питань освіти.

Усі звернення, що надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються, викладені у них факти перевіряються та вживаються заходи щодо максимального задоволення законних вимог громадян. Всі звернення розглянуті у визначені чинним законодавством терміни. Заявникам надаються письмові відповіді, у разі відмови у вирішенні питання, порушеного у зверненні, надаються вичерпні роз’яснення про можливі шляхи вирішення даного питання згідно з чинним законодавством. Проведено 8 засідань комісії по розгляду звернень громадян, на яких розглянуті найбільш актуальні та резонансні звернення.

Організаційна робота

В районній державній адміністрації утворено та функціонує 59 консультативно-дорадчих органів. Проведено 197 засідань, на яких вирішувалися найбільш актуальні питання, що потребували вирішення у всіх галузях соціально-економічного, культурного розвитку району. На виконанні в районній державній адміністрації перебуває 44 районні програми. Звіти про їх виконання періодично заслуховуються на сесіях районної ради  відповідно до плану роботи районної ради.

Проведено 5 колегій, де розглянуто 29 питань: про підсумки економічного і соціального розвитку району та виконання місцевих бюджетів у 2016 році; про заходи щодо легалізації заробітної плати і трудових відносин, детінізації економіки, забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати та стан сплати і погашення заборгованості з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України; про підсумки виконання районної Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів шляхом їх раціонального використання у Корсунь-Шевченківському районі у 2016 році та завдання на 2017 рік; про стан використання структурними підрозділами райдержадміністрації системи «Prozorro» для закупівлі товарів та послуг; про роботу органів виконавчої влади району у 2016 році та І кварталі 2017 року щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення; про стан кадрової роботи в районній державній адміністрації, її структурних підрозділах, виконання законодавчих та нормативно-правових актів з питань реалізації державної кадрової політики; про організацію та підсумки літнього відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в 2017 році; про соціальний захист учасників АТО щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції; про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008  №866 «Про питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»; про стан пожежної безпеки в районі та виконання заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах в літній період; про основні напрямки та завдання операції «Урожай-2017»; про заходи щодо легалізації заробітної плати та трудових відносин, детінізації економіки та забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати; про виконання рішення колегії районної державної адміністрації від 30.06.2017 № 2 щодо основних напрямків та завдань операції «Урожай – 2017»; про хід виконання Програми профілактики злочинності в Корсунь-Шевченківському районі на 2016-2021 роки впродовж 9 місяців 2017 року; про стан виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Зарічанської сільської  ради; про стан виконавської дисципліни в органах виконавчої влади району; про стан роботи органу опіки та піклування Корсунь-Шевченківської міської ради щодо захисту житлових та майнових прав дітей; про стан архівної справи у районі та підсумки передавання до архівного сектору райдержадміністрації документів юридичних осіб (сільських, селищної, міської ради), що реорганізуються, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад; про районну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2018-2022 роки; про хід впровадження медичної реформи в районі, проблеми й перспективи реформування медичної галузі Корсунщини; про підсумки виконання районної Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів шляхом їх раціонального використання у Корсунь-Шевченківському районі у 2017 році та завдання на 2018 рік; про реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи.

Впродовж звітного періоду до районної державної адміністрації надійшло та опрацьовано 5873 документи. На контролі перебуває 2540 завдань, передбачених документами різного рівня. Видано 594 розпорядження районної державної адміністрації з основної діяльності та 407 з  кадрових питань, 48 наказів керівника апарату.

Відділом ведення державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації постійно проводяться поновлення бази даних державного реєстру виборців.

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -